Özde ÖSS-Gençlik Portalı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özde ÖSS-Gençlik Portalı

Sessizliğin bozulduğu ve sorunların çözüldüğü tek yer...!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...

5 posters
YazarMesaj
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

İş/Hobiler : web programcılığı\Öğrenci
Lakap : Uzun :)

Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... Empty
MesajKonu: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyPerş. Mayıs 21, 2009 6:45 pm

Burada okuduğunuz kitapları paylaşabilir ve özetleri hakkında bilgi verebilirsiniz.Forumun kültürü artsın yaa Açık Ağızlı Gülümsem Zaten kültürlü de yani ona söz yok.İyice artsın diye yani Açık Ağızlı Gülümsem
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

İş/Hobiler : ÖĞRENCİ
Lakap : CiMCiMe

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyCuma Mayıs 22, 2009 7:03 pm

Şu Çılgın Türkler - Turgut ÖZAKMAN
Kurtuluş Savaşını anlatan güzel bi kitap.
Yazarın milli mücadeleyi ve ordumuzu bu denli akıcı, romanlaştırarak yazması bu kitabı diğer tarih kitaplarından farklı kılıyor daha zevkli okunmasını ve bizim gibi gençlerin tarihimizi daha iyi idrak etmesini sağlıyor...
Açık konuşmak gerekirse kitabı okumaya başladığımda bu kitap oku oku bitmez diye düşünüyordum okumaktan vazgeçtiğim an tarih hocamız Fethiye bu kitabı oku ne istersen sözüyle kitaba başladım ilk başları sıkıcı geldi sonra kitap elimden düşmedi nerdeyse o kadar güzeldiki kelimelerle anlatamam zaman zaman ağlatan zaman zaman düşündüren tarihi anlatan en iyi kitap diyebilirim kitap bittiğinde tarih hocamıza gidip teşekkür ettim en güzel hediye o kitabı okumam oldu tabi aldığım sözlü notunu unutmamak gerekiyor. Okumanızı tavsiye ederim gerçekten tarihi anlatan en iyi kitap diyebilirim.
Mesut Güçlüer
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesut Güçlüer

İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : İmkansız Aşk

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyC.tesi Mayıs 23, 2009 9:24 pm

Tarihi kitaplar bana sıkıcı geliyor ama tavsiye ettiğin kitabı en kısa zamanda okumak istiyorum tabi bulabilirsem arkadaşlardan teşekkürler tavsiyen için
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptySalı Mayıs 26, 2009 2:45 pm

Mesut Güçlüer demiş ki:
Tarihi kitaplar bana sıkıcı geliyor ama tavsiye ettiğin kitabı en kısa zamanda okumak istiyorum tabi bulabilirsem arkadaşlardan teşekkürler tavsiyen için
Okumak istersen gerçekten güzel bi kitap Hayata verebilirim bende var eğer istersen sende Hayattan alırsın
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

İş/Hobiler : Öğretmen

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyÇarş. Mayıs 27, 2009 5:09 pm

Mümin Sekman'ın kitanı herşey seninle başlar diye bir kitabı var çok motiv edici ve sürükleyici tavsiye ederim...
Mesut Güçlüer
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesut Güçlüer

İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : İmkansız Aşk

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 6:26 am

Sağol Fethiye Hayatta olmasa sonum iyi değil yani şimdiden teşekkürler ben Hayattan alırım sen var
mlksrhn
Aktif Üye
Aktif Üye
mlksrhn

Lakap : milkinis

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 9:41 am

ben şu sıralar aslı nın hediye ettiği dostoyevski-insancıklar'ı okuyorum.tevsiye ederim çok güzel GözKırpma
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

İş/Hobiler : web programcılığı\Öğrenci
Lakap : Uzun :)

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyCuma Mayıs 29, 2009 11:09 am

ŞU ÇILGIN TÜRKLER gerçekten her Türk Gencinin okuması gereken bir roman.Herkese tavsiye ederim...Belki biraz sıkıcı gelebilir ama yakın Türk tarihini en iyi bu kitapta öğrenebilirsiniz.Ayrıca İnkılap Tarihi derslerinde de çok işinize yarar GözKırpma
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:47 pm

Veda - Ayşe KULİN

İstanbul’un işgal yıllarında, Son Osmanlı Maliye Nazırı büyükdedesi Ahmet Reşat Paşa’nın konağında geçen olaylar, Ayşe Kulin’in bildiğimiz, sevdiğimiz biyografik tarzı ve akıcı bir tarihle birlikte anlatılıyor.

Konaktaki tutkulu aşk da ihmal edilmemiş, orası kurgu mu bilemeyiz tabi. Konaktaki olayları okuduğum, bir kadının sevdiği uğruna göze aldıklarını görünce ” biz kadınlar için en önemli şeyin AŞK olduğunu ” hissettim.

İstanbul’un işgalde olması bazı dönem kadınlarının en önemli meselesi değil, yüzümüzü güldürecek şeylerle uğraşıyorlar, mutfaktaki kıtlıktan etkilendiklerinden gelen misafirlere ikramda zorlanmaları da olmasa hayat normal akıyor gibi. Bunun yanında kahramanlardan bir diğeri de aşkı için mücadeleye katılmak için kurslar gidiyor.

Finale yaklaştıkça olayların benim beklediğim gibi gelişmediğini söyleyebilirim. Veda kısmı ise en çok etkiyelen bölümdü.

Kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Veda kısmı superdi beklenmedin son olması kitabı ayrıcalı kılıyor
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyÇarş. Haz. 10, 2009 6:57 pm

Köprü - Ayşe KULİN
Anadolu da yaşayan trajik bir yaşam öyküsü olan KÖPRÜ, Erzincan dolaylarında, fırat nehri üzerinde inşa edilen bir köprünün, bu köprüyü yaptırabilmek için çırpınan bir bürokratın ve yöre insanının romanı.
Kitapta ki olaylar gerçek olduğundan, kitaba bir ılımlı yaklaşım oluyor.kitapdaki kişiler içimizden biriymiş gibi hissetiyoruz.
Kişilerden kısaca söz edecek olursak:
Vali, hırslı, iradeli ve bir şeyler yapma ve kazandırma yolunda olan birisidir.
Bayram, kendisinin çektiği acıyı başkalarının da yaşamasını istemeyen yardımsever birisidir.
Elmas ve Mevlüt, yakalanma korkusuyla sürekli yer değiştiren ürkek iki eştir.
Gürcü Mühendisler, İki yüzlü ve sözlerine inanılmayan kişilerdir.
Türk Mühendisler, PKK terörüne rağmen işlerinden yılmayan ve köprüyü yapan kişilerdir.
Kahramanlar içimizden biri gibi olması kitabı akıcı kılıyor.
Azimle herşey olabileceğini kitap bittiğinde daha iyi anlıyorsunuz.
Kitaptaki gerçek olaylar duru ve akıcı bir üslupla anlatıldığından; Türkiye gerçeklerini de içerdiğinden bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.
mlksrhn
Aktif Üye
Aktif Üye
mlksrhn

Lakap : milkinis

MesajKonu: Geri: Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...   Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler... EmptyÇarş. Haz. 17, 2009 10:29 am

yaşıma göre biraz ağır olucak ama "Başka Bir Açıdan Kemalizm"i okuyorum.M.Kemal'i çok iyi anlatan bir kitap.tavsiye ederim.

Beğendiğiniz Kitaplar ve Tavsiyeler...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İstediğiniz ya da Beğendiğiniz Üniversiteleri Tanıtın...
» En Son Okuduğunuz veya Okumakta Olduğunuz Kitap-Kitaplar