Özde ÖSS-Gençlik Portalı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özde ÖSS-Gençlik Portalı

Sessizliğin bozulduğu ve sorunların çözüldüğü tek yer...!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Öss'den Neden Korkuyoruz?

+13
kerem
FETHİYE
BlackAngel
a.s.l.ı.
Zeynep
Şerife Yıldırım
okyns
Dilan
eda_odaci
semiş
Admine
MeRWe
ZeLiS
17 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

İş/Hobiler : web programcılığı\Öğrenci
Lakap : Uzun :)

Öss'den Neden Korkuyoruz? Empty
MesajKonu: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 10, 2009 11:39 am

Arkadaşlar..
Hepimizin şu anda ortak konusu olan ÖSS'den neden korkuğumuzu ya da neden bir sorun haline getirdiğimizi burada paylaşabiliriz.İlginizi bekliyoruz.Teşekkürler.
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

Lakap : MuGuMe

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 10, 2009 2:59 pm

İlk Adımı Sen At O Zaman Zelişş Lol! GözKırpma
Admine
Admin
Admin
Admine

İş/Hobiler : Web Programcılığı

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyÇarş. Mart 11, 2009 2:56 pm

Kazanamama endişesi olabilir... :(
http://ossportal.forummum.com
semiş
Aktif Üye
Aktif Üye
semiş

İş/Hobiler : müzik dinlemek-pc ye takılmak:=))
Lakap : Semiş

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyÇarş. Mart 11, 2009 8:34 pm

Bence durmadan Sınaw sisteminin değişior olması :x tam birini anladık alıştık derken başka bişe çıkıo offffff :x
eda_odaci

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyÇarş. Mart 11, 2009 9:47 pm

Merhaba arkadaşlar bilmem hatırlarmısınız ama ben bilgisayar öğretmenliğinden eda ablanız Gülümseme . Öss sınavından dolayı baya dertli gördüm sizleri. Ben size bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.
Öncelikle aşırı kaygıdan vazgeçin. Unutmayın ki kaygının aşırısı sınav stresini artırır.
Sınav sistemini kafanıza takmayın demeyeceğim çünkü önemli bi faktör ama bence kazanamamak içinde bir sebep değil. Her iki durumdada çalışmak zorundasınız size sadece soruların sunum şekli zamanı falan değiştirildi ki şunuda unutmayın bu sistem sizin önünüzü açacak bir sistem. Düşünsenize artık sadece bilgisayar öğretmeni olmak zorunda değilsiniz. yada sayısalcı olsanız bile hukuk seçme imkanınız var. Bence bu avantajları düşününce çalışmak daha kolay olur.
Şimdilik bu kadar... Kolay gelsin.
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPerş. Mart 12, 2009 9:25 am

eda_odaci demiş ki:
Merhaba arkadaşlar bilmem hatırlarmısınız ama ben bilgisayar öğretmenliğinden eda ablanız Gülümseme . Öss sınavından dolayı baya dertli gördüm sizleri. Ben size bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.
Öncelikle aşırı kaygıdan vazgeçin. Unutmayın ki kaygının aşırısı sınav stresini artırır.
Sınav sistemini kafanıza takmayın demeyeceğim çünkü önemli bi faktör ama bence kazanamamak içinde bir sebep değil. Her iki durumdada çalışmak zorundasınız size sadece soruların sunum şekli zamanı falan değiştirildi ki şunuda unutmayın bu sistem sizin önünüzü açacak bir sistem. Düşünsenize artık sadece bilgisayar öğretmeni olmak zorunda değilsiniz. yada sayısalcı olsanız bile hukuk seçme imkanınız var. Bence bu avantajları düşününce çalışmak daha kolay olur.
Şimdilik bu kadar... Kolay gelsin.
Önerilerin için teşekkürler ablacım..Bu arada aramıza hoşgeldin :D
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPerş. Mart 12, 2009 3:08 pm

OOOOOOOOOOO Eda Odacı hosgeldin=) ÖZledin mi bizi:D Eda Abla düşüncelerini bizimle paylaştıgın için tesekkür ederiz=)
Dilan

Dilan

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyCuma Mart 13, 2009 7:15 pm

Bencede durmadan Sınaw sisteminin değişmesi insana daha çok kazanamama endişesi werio :(
okyns

okyns

İş/Hobiler : Bankacı
Lakap : OKYANUS

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyCuma Mart 13, 2009 8:09 pm

semiş demiş ki:
Bence durmadan Sınaw sisteminin değişior olması :x tam birini anladık alıştık derken başka bişe çıkıo offffff :x

Geleceğinizi Düşünüyormusunuz?

Geleceğinizden kastım çok uzun zaman ötesi. Çoluk çocuk zamanı.
Şuan ki sistem sizin için işe yaramamış olabilir ancak çok yakınlarınız evlatlarınız, kardeşleriniz için bu sistem çok iyi olacak. Bırakın bahaneyi sınav sisteminin değişmesini.
Bildiğim kadarıyla şuan ki sistem size vurmadı. Bildiğim kadarıyla siz yine 195 dakikada hayatınızı şekillendireceksiniz. Yanılıyorsam affola...

Sistem yavaş yavaş güzelleşiyor ve anlamlı hale geliyor. Öncen ÖYS vardı sonra o sınav kalktı. Bakıldıki oradaki konular Üniversitede gelen 1. konu ve kimse bilmiyor o zaman mecbur ekleyecekler ve ekledilerde. Ancak sorun halen devam etmekte. O sonunda 195 dakika. Bundan öğrenciler kadar veliler, veliler kadar ÖSYM de şikayetçi idi. Dolayısı ile şuan geçilen sistem ortaya çıktı ki bunun çıkması çok geç oldu. ÖSYS olmadan önce bu sistem gelse daha iyi olurdu ama nasip böyleymiş.

Bu sistem sayesinde artık 195 dakika yerine her yıl öğrenilmiş taze bilgiler ile bi meslek seçilecek. Daha Lise 1 . sınıfta belli olacak öğrencinin nereye gideceği ve bu sene ve bir sonraki sene açıkta (ÖSYS yi kazanmamış öğrenci) kalan sayısı çok az olacak. Sistem sayesinde hem 4 yıllık TÜM kontenjanlar eksiksiz dolacak hemde 2 yıllık yüksek okullar. Kimse açıkta kalmayacak ancak bi sorun var o da bu kimseden kastım Üniversite okumak isteyenler. İstemeyenler için ne yaparsanız yapın bi işe yaramaz.

Kısaca bırakın bahaneleri, herkes bir değildir ama herkes bişeyler yapabilir GözKırpma
eda_odaci demiş ki:
Merhaba arkadaşlar bilmem hatırlarmısınız ama ben bilgisayar öğretmenliğinden eda ablanız . Öss sınavından dolayı baya dertli gördüm sizleri. Ben size bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Eda Hanımada katılmamak elde değil. Artık herkes tek bi bölümü seçmek zorunda değil. Meslek ve Teknik Liselerin önleri bu sistemle çok açılacak GözKırpma
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPaz Mart 15, 2009 12:32 pm

Walla farklı bölüme gidecek olsakta ben bu saatten sonra farklı bi bölümü seçeceğimi düşünmüyorum.4 yılımı vercem bu okula başka mesleği seçmek saçma geliyo bana açıkçası Cry
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

İş/Hobiler : Öğretmen

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPaz Mart 15, 2009 6:26 pm

Sevgili Öğrencilerim sizleri çok iyi anlıyorum bu konuda. Bizde zamanında bu yollardan geçtik. Ama ne demişler korkunun ecele faydası yok. Zorda olsa ÖSS'yi kabus gibi görmeyeceksiniz. Umut edin, tabii ki de çalışın, isteyin ve kendinize güvenin. Ama elinizden gelenin en iyisini yapın. Kısacası siz size düşenin en iyisini yapın. İleride keşkelere muhtaç olmayın. Hepinizin istediğiniz bölümlere girmesini tüm kalbimle diliyorum. İyi çalışmalar + başarılar.
Zeynep
Administratör
Administratör
Zeynep

Lakap : Kıvırcık

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPtsi Mart 16, 2009 7:55 pm

Şerife Yıldırım demiş ki:
.... Hepinizin istediğiniz bölümlere girmesini tüm kalbimle diliyorum. İyi çalışmalar + başarılar.

Keşke Meb Ve YÖK'te Sizin Kadar İyimser Olsa Öğretmenim. Hatta Onda Biride Olsa Yeter(=

Dediklerinizde Haklısınız Ve Tavsiyeler/ İyi Dilekler İçinde İçtenlikle Teşekkür Ederim/Ederiz
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPtsi Mart 16, 2009 8:29 pm

Teşekkürler hocam Gülümseme
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 3:38 pm

Bence de BilgeHan haklı 4 sene okuyup öle yarım bırakmaktansa üni.'de bildiklerimize yeni bişiler ekleyip bi yerlere gelmek daha mantıklı.Kutlarım Bilge=)
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 3:40 pm

Zeliha demiş ki:
Bence de BilgeHan haklı 4 sene okuyup öle yarım bırakmaktansa üni.'de bildiklerimize yeni bişiler ekleyip bi yerlere gelmek daha mantıklı.Kutlarım Bilge=)
Şirin
a.s.l.ı.
Aktif Üye
Aktif Üye
a.s.l.ı.

İş/Hobiler : dolaşıyoruz boş boş
Lakap : dellli

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 4:45 pm

tabii biz henüz össden korkmaya başlamadık
bi de ondan korkarsak zaten uyku diye bişey kalmaz artık
sbs miz var zaten !
kaybetme korkusu tabii ki en başta
birde malesef henüz adamdan sayılmamız :(
malesef tek vazifemiz şuan ders çalışmak
öyle zannediliyor yani
değil ama yaa :'(

...

sonuçta bu bizim son şansımız ve alacağımız puan 4 yıl gideceğimiz liseyi belirliyor
ve malesef lise demek artık herşey demek
siz össciler hiç değilse 18 yaşındasınız değil mi Gülümseme bu da bişeydir
kazanamazsın tekrar girersin kazanamazsın tekrar girersin
ayrıca tercihleriniz daha çeşitli olabilir
peki bizim için? öyle mi? değil
bi anadolu lisesine kapak attın attın atamadın .... :(
yani pek bi şansımız yok alternatifimiz de !

batsın bu dünya ! :D:D
14 yaşında körpecik yavrularken hayatımızın sınavına giriyoruz yazık bize Cry
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 5:15 pm

Çok dertli gördüm Aslı'cım seni Gülümseme
BlackAngel
Aktif Üye
Aktif Üye
BlackAngel

İş/Hobiler : Web, Müzik, Dans..
Lakap : Bayan Ukala xD

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 5:16 pm

Haklısın my punk..
Aaaah, ahhh...
a.s.l.ı.
Aktif Üye
Aktif Üye
a.s.l.ı.

İş/Hobiler : dolaşıyoruz boş boş
Lakap : dellli

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 5:20 pm

Admine demiş ki:
Çok dertli gördüm Aslı'cım seni Gülümseme

çooooooooooook çok! Üzgün
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptySalı Mart 17, 2009 5:21 pm

Üzme kendini bu kadar rahat bırak yapacağına inan yeter GözKırpma
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyÇarş. Mart 18, 2009 7:53 pm

Ben senin yaşındayken ÖSS'yi bile bilmiodum kız:P
Ama bu kadar bilinçli olman iyi bişi tebrik ederim=)
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyPerş. Mart 19, 2009 4:15 pm

Zeliha valla takdir ettim seni küçüklerine ne kadar güzel tavsiyeler veriyorsun. Herkes kendi kaderini yaşar umarım sizin kaderinizde güzel şeyler vardır.
ZeLiS
Moderatör
Moderatör
ZeLiS

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyCuma Mart 20, 2009 8:50 am

Rica ederim Hocam ne demek her zaman gelsinler ben onlara tavsiye veririm. XD
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

MesajKonu: Geri: Öss'den Neden Korkuyoruz?   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyCuma Mart 20, 2009 4:16 pm

Senin ne kadar yardım sever olduğunu biliyorum ben zaten...
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

İş/Hobiler : ÖĞRENCİ
Lakap : CiMCiMe

MesajKonu: MESLEK LİSESİ   Öss'den Neden Korkuyoruz? EmptyCuma Mart 20, 2009 8:28 pm

MESLEK LİSESİNE ÖNEM YOK VERDİKLERİ EĞİTİM BELLİ KÜLTÜR DERSİ YOK DOĞRU DÜZGÜN AMA BEKLENTİLERİ BÜYÜK OLUYOR SONRADA MESLEK LİSESİNE GİTTİ NE OLDU BİŞEY YAPAMADI OKULUN ADINI KÖTÜYE ÇIKARMIŞ OLUYORUZ KAZANIRSAN KENDİLERİNİ ÖVÜYORLAR. ÖSS DEN KORKUYORUZ ÇÜNKÜ ÇEVRENİN ETKİSİ BÜYÜK OLUYOR. TABİ AİLENİN EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMA KORKUSUDA OLUYOR. UMARIM TÜM ÖSS YE GİRECEK OLAN KİŞİLER KORKULARINI YENER ÖSS DE HAYIRLISI NEYSE O OLSUN. TÜM ÖSS GİRECEK KİŞİLERE BAŞARILAR

Öss'den Neden Korkuyoruz?
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki