Özde ÖSS-Gençlik Portalı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Özde ÖSS-Gençlik Portalı

Sessizliğin bozulduğu ve sorunların çözüldüğü tek yer...!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Geleceğin Meslekleri

5 posters
YazarMesaj
Admine
Admin
Admin
Admine

İş/Hobiler : Web Programcılığı

Geleceğin Meslekleri Empty
MesajKonu: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 3:50 pm

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Tercihler sınav kadar önemli. Hangi meslekler öne çıkıyor, neleri işaretlemeli?
ÖSS adayları çok kritik bir tercih sürecinde. Genetik ve ergonomi mühendisliği gibi meslekler tercih listelerinin ilk sıralarına aday.

Ergonomi Mühendisliği: Modern ergonomi bilimi çalışanların verimini ve kapasitesini arttırmayı amaçlayan çağdaş bir bilim dalı. Ergonomi mühendisleri, çalışanların verimini arttırmak için ergonomik ortamlar geliştirir. Finans kurumları ve endüstri kuruluşları ergonomi mühendislerinin çalışabileceği önemli alanlar.

Tasarım Mühendisliği: Uluslararası rekabette artık kalitesiz ürünün yerinin olmadığı ortada. Bu noktada devreye giren tasarım mühendisleri çalıştıkları firmaların ürünlerini dış veya iç pazar ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeniden tasarlama noktasında önemli bir rol üstleniyor.

Enformasyon Mühendisliği: Modern çağda en gelişmiş toplumlar bilgiyi üreten ve buna sahip olan toplumlar olacak. Enformasyon mühendisleri de uzmanları bir araya getirerek en doğru bilgiyi topluma ulaştıracak.

Haber Analisti: İnternet üzerinde yeni tartışma alanları ve haber merkezleri kurulmasına neden olan yepyeni bir meslek.

Deneyim Tasarımcısı: Perakende sektöründe çalışan bu kişiler özellikle müşterileri etkileme üzerine çalışırlar.

Sanat Yönetmeni: Görsellikle ilgili izleyiciyi etkileyebilecek kişiler için cazip bir meslek.

Medya Promosyoncusu: Bir ürünün kulaktan kulağa yayılmasını sağlar. Böylece ürün piyasaya çıkmadan bile genel tüketici tarafından tanınmış olur.

İnternet Güvenliği: İnternette kişisel bilgilerin çok rahat kullanılması güvenlik programlarını hazırlayanların önemini arttırmıştır.

Şehir Planlayıcısı: Nüfusun artmasıyla bir kaos haline gelen şehir yaşamı, etkinliklerin ve yerleşim bölgelerinin detaylı planlanmasını zorunlu kılıyor.

Tıp Mühendisliği: Tıp her zaman en popüler meslekler arasında yerini almıştır. Bazı buluşlar insanlara yarar sağladıkları gibi hayatı tehdit eden birtakım unsurları da beraberinde getirir. Örneğin nükleer santraller insanların kanser olmalarına ya da başka hastalıklara yakalanmalarına neden olabilmektedir. Tıp mühendisleri hastalıkların teşhis ve tedavi edilmesinde kullanılacak yeni teknik ve cihazların geliştirilmesinde rol oynar.

Genlere yolculuk

Genetik Mühendisliği: Teknoloji insan neslinin karşısına yeni sorunlar çıkarıyor. Canlıların kalıtsal özelliklerinin değiştirilerek onlara yeni işlevler kazandırılmasına yönelik araştırmalar yapan genetik mühendisleri, hastalıklara tedavi yöntemleri üretmeyi hedefler.
http://ossportal.forummum.com
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

Lakap : MuGuMe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 3:53 pm

SaNaT YöNeTMeNi GüSeL Bi MeSLeK OLaBiLir Ama BiLGiSaYAR YoK Muu Yaaa Cry
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 3:54 pm

MeRWe demiş ki:
SaNaT YöNeTMeNi GüSeL Bi MeSLeK OLaBiLir Ama BiLGiSaYAR YoK Muu Yaaa Cry
Walla yokmuş bende çok şaşırdım Komik Mi? Mutsuz
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 3:56 pm

OKuMuYoRuM Bee Bu Ne HaYaT BaYaa ZoR OLMaYa BaŞLaDııı Cry
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 3:58 pm

MeRWe demiş ki:
OKuMuYoRuM Bee Bu Ne HaYaT BaYaa ZoR OLMaYa BaŞLaDııı Cry
Hele de bizim için.. Komik Mi?
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:01 pm

BeN OKuMuYoRuM HaYDi KıZLaR OKuLa KaMPaNYaSıNı HaYDi KızLaR HoCaYa DeĞiL KoCaYa DiE DeİşTiRiYoR Ve YeNi Bi KoNu AçıYoRuM Huh Lol!
Admine
Admin
Admin
Admine

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:04 pm

MeRWe demiş ki:
BeN OKuMuYoRuM HaYDi KıZLaR OKuLa KaMPaNYaSıNı HaYDi KızLaR HoCaYa DeĞiL KoCaYa DiE DeİşTiRiYoR Ve YeNi Bi KoNu AçıYoRuM Huh Lol!
Bence bu konuyu baban görmesin GözKırpma Adalet hocada GözKırpma
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:20 pm

üüüüü şeyyy Geleceğin Meslekleri 110979 Geleceğin Meslekleri 110979
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

İş/Hobiler : Öğretmen

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:31 pm

Yapmayın kızlar çağ bilişim çağı her zaman bilgisayarcılara ihtiyaç vardır. Siz de bunu derseniz ama bunu bahane edip kocayı tercih etme isteyenler varsa onu bilemem...
MeRWe
Aktif Üye
Aktif Üye
MeRWe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:36 pm

YoK HoCaM YoK Ne KoCaSı ÖnCe KaRiYeR Çekici Türk Gülümsem
Şerife Yıldırım
Moderatör
Moderatör
Şerife Yıldırım

İş/Hobiler : Öğretmen

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyPtsi Mart 23, 2009 4:39 pm

Umarım hepiniz mutlu olacağınız meslekleri yaparsınız. Çünki insanın mesleğini sevmesi çok önemli...
Mesut Güçlüer
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesut Güçlüer

İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : İmkansız Aşk

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyC.tesi Mayıs 23, 2009 10:07 pm

İlginç bi mesleğim olsun isterdim ama ne olduğunu ben bile çözmüş değilim araştırıyorum umarım en kısa zamanda bulurum
FETHİYE
Aktif Üye
Aktif Üye
FETHİYE

İş/Hobiler : ÖĞRENCİ
Lakap : CiMCiMe

MesajKonu: Geri: Geleceğin Meslekleri   Geleceğin Meslekleri EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 12:35 pm

Okul öncesi öğretmenliği artık ilköğretim okulları 9 yıl oldu öğretmen açığı var meslekten soğutmamış olsalardı hiç düşünmezdim çocukları da sevdiğim için büyük bi zevkle yapardım

Geleceğin Meslekleri
1 sayfadaki 1 sayfası